Neden Katılmalıyım?

Test

Form Gönderimi

Tamam

"Mikrobiyota ve probiyotikler" birçok disiplini ilgilendiren kavramlardır. Kongremiz kapsamında Fonksiyonel diyare, enfeksiyöz diyare, fonksiyonel kabızlık, hassas bağırsak sendromu, gıda allerjileri, inflamatuvar bağırsak hastalıkları, helikobakter pilori gastriti, obezite, hepatosteatoz (karaciğer yağlanması), çölyak  gibi birçok hastalıkta probiyotiklerin faydalı etkisini gösteren birçok makale yayımlanmıştır. Bunlar dışında  bağırsak mikrobiyotası ve otizm, depresyon, panik atak, kaygı bozuklukları, Pankinson hastalığı, Alzheimer ile ilgili bilimsel çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Son 5 yıl içerisinde "probiyotikler ve mikrobiyota" ile ilgili çalışmalar büyük bir ivme kazanmıştır.  Bağırsaklarımızın 2. beyin olarak dünyada literatüre geçmesi bu çalışmalar ışığında söz konusu olmuştur.

Gastroenterolojinin birçok alanında da probiyotiklerin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle "fekal mikrobiyota nakli ile bağırsak mikrobiyotasının etkinliğinin önemi daha da artmıştır. Dolayısıyla multidisipliner ilgiyi tek bir çatı altında toplamak ve farkındalığı arttırmak için  kongremiz bilimsel bir fırsat yaratacaktır.

Kongremiz alanında erişkin hastalıkları açısından tek spesifik kongredir. Bu nedenle mikrobiyota ve probiyotiklerle ilgilenen tüm katılımcıların oldukça faydalanacağı yenilikleri kapsamaktadır. Bu yeniliklerden yararlanmak; her sene daha da gelişen ve bizleri geliştiren bilimsel çalışmaları yerinde görmek, gözlemlemek adına sizleri de kongremizde aramızda görmeyi temenni ediyoruz.

 

Gastroenteroloji Uzmanları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları

Mikrobiyoloji Uzmanları

Biyologlar

Eczacılar

Beslenme ve Diyetetik Uzmanları

Öğrenciler

   
   

 

 

 

 

 

 

 © FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım Teknobay.